تبلیغات

خواص میوه ها و سبزیجات مختلف - تاثیر مصرف تن ماهی بر سیستم عصبی
خواص میوه ها و سبزیجات مختلف

تاثیر مصرف تن ماهی بر سیستم عصبی

بهتر است برای استفاده مناسب از مواد غذایی در هفته دو تا سه بار از انواع ماهی استفاده نشود و همچنین فقط از یك نوع ماهی نیز دربرنامه غذایی استفاده نشود.

مهر: با وجود اینكه ماهی از منابع غذایی خوب و مقوی است اما مصرف زیاد تن ماهی در سیستم عصبی و مغزی بدن اختلال ایجاد می كند.


به گزارش فاكس نیوز، ماهی تن از جمله ماهیهایی است كه علاوه بر مواد مفید مانند فسفر و ید از میزان جیوه قابل توجهی نیز برخوردار است و چنانچه به مقدار زیاد مصرف شود احتمال بروز برخی بیماریها از جمله بیماریهای عصبی را افزایش می دهد.

جیوه ازعناصر سنگین به شمار می رود و استفاده زیاد آن برای بدن درحكم مواد سمی را دارد ومانع ازعمل برخی فعالیتهای طبیعی بدن می شود. اختلالات حسی و عضلانی و متابولیسم از جمله مشكلات ناشی از مصرف جیوه است و به طور كلی برای افرادی كه دارای مشكلاتی در سیستم عصبی و مغزی هستند مناسب نیست.
به همین دلیل مصرف زیاد تن ماهی برای مبتلایان به بیماریهای مغزی وعصبی و همچنین كودكان و مادران باردار توصیه نمی شود زیرا سیستم مركزی و عصبی جنین را كه به سرعت در حال رشد است تحت تاثیر قرار می دهد.

بهتر است برای استفاده مناسب از مواد غذایی در هفته دو تا سه بار از انواع ماهی استفاده نشود و همچنین فقط از یك نوع ماهی نیز دربرنامه غذایی استفاده نشود.

ماهی های رودخانه ای ودریایی به طورطبیعی بسیار مفیدتر از ماهیهای كنسرو شده با مواد نگهدارنده هستند.
طبقه بندی: خواص تن ماهی، 
برچسب ها: تاثیر مصرف تن ماهی بر سیستم عصبی،  


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1388 توسط حسین راشدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
موضوعات
نویسندگان
آخرین مطالب
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت