تبلیغات

خواص میوه ها و سبزیجات مختلف - خواص زعفران
خواص میوه ها و سبزیجات مختلف

خواص زعفران

زعفران به هضم طبیعی غذا و تقویت معده كمك می‌كنداز زمانهای قدیم برای زعفران نیز همچون سایر ادویه‌جات، خواص درمانی مختلفی در نظر می گرفتند.
بر اساس تحقیقات جدید زعفران به هضم طبیعی غذا و تقویت معده كمك می‌كند و به عنوان مسكن به ویژه در درمان دردهای لثه و قلنج نیز تاثیر گذار است. علاوه بر آن محرك و تقویت كننده تمایلات جنسی است، تحقیقات پزشكی ثابت كرده زعفران خواص ضد سرطانی داشته و به عنوان یك داروی ضد تومور و جمع كننده رادیكالهای آزاد عمل می‌كند.
زعفران همچنین ماده‌ای شادی بخش، آرام‌بخش، تقویت كننده حافظه، افزایش دهنده تمركز، ضد تشنج، افسردگی، اسپاسم، آلزایمر و پاركینسون است كه در درمان دردهای عصبی و كم خوابی نیز مفید است.
بنابر یك تحقیق دارویی دیگر ، زعفران به علت وجود تیامین، ریبوفلاوین و مواد معدنی برای درمان فشار خون، كاهش كلسترول، درمان كم خونی ناشی از كمبود آهن در دختران، كاهش درصد احتمال بروز بیماریهای قلبی، تصلب شرائین و افزایش سلامت قلب نیز بسیار مفید است.
این گیاه دارویی در درمان بیماریهای تنفسی نظیر آسم، سرما‎خوردگی، سرفه، افزایش جریان خون در شبكیه، درمان اختلالات لكه زرد شبكیه در اثر پیری نیز كاربرد دارد. زعفران در صورت استعمال خارجی برای درمان كوفتگی و رماتیسم نیز مفید است. همچنین تحقیقات فراوان انجام شده نشان می‌دهد كه تركیبات موجود در زعفران در درمان برخی از انواع سرطانها در حیوانات آزمایشگاهی تاثیر داشته است.

طبقه بندی: خواص زعفران، 
برچسب ها: خواص زعفران،  


نوشته شده در تاریخ جمعه 7 اسفند 1388 توسط حسین راشدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
موضوعات
نویسندگان
آخرین مطالب
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت