تبلیغات

خواص میوه ها و سبزیجات مختلف - خواص دارچین
خواص میوه ها و سبزیجات مختلف

خواص دارچین  

دارچین (نام علمی
Cinnamomum zeylanicum, یا C. verum) پوست درختی است که تا 10 متر ریشه می‌‌کند برگ این درخت سبز سیر و دارای گلهایی برنگ سفید می‌‌باشد. پوست این درخت را کنده و معمولا پودر می‌کنند و در غذا یا بعنوان چای از آن استفاده می‌‌کنند.

دارچین از دیرباز در دنیا بکار می‌رفته است در مصر حتی قبل از ساختمان اهرام سه‌گانه مصر برای درمان بیماریهای گوناگون مصرف می‌‌شده است.

نام انگلیسی دارچین یعنی Cinnamon از واژه عبری qinnāmôn گرفته شده و در کتاب مقدس به آن اشاره شده است و در مراسم مذهی یهودیان بکار می‌‌رفته است .

خواص داروئی

دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگاه می‌‌دارد.

دارچین برای زیاد شدن و بازیافتن نیروی جنسی نیز بکار می‌‌رود کلیه را گرم می‌‌کند و ضعف کمر و پاها را از بین می‌‌برد و کم خونی را درمان می‌‌کند.

دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و جدیدا در آمریکای شمالی و کانادا کرم هایی ببازار آمده که دارای دارچین است و برای رفع درد بکار می‌‌رود.

حتما تا بحال متوجه شده اید که بعد از خوردن یک دونات دارچین همه چیز را زیبا می‌‌بینید و چقدر آرام هستید. این خاصیت دارچین است زیرا دارچین اثر آرام کنده وشاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. و در حقیقت می‌‌توان گفت دارچین والیوم گیاهی است زیرا در دارچین ماده‌ای است بنام Cinnamodehyde که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش دارد.

اثر مهم دیگر دارچین پائین آوردن تب می‌‌باشد و حتی امروزه دارچین را بصورت قرص و کپسول درآورده اندکه بعنوان تب بر، بکار می‌‌رود. شما می‌‌توانید به آسانی با نوشیدن یک فنجان چای دارچین تب را بسرعت پائین بیاورید. دارچین رگها را باز می‌‌کند و اثر خوبی در گردش خون درد.

دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد و آن قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است و حتی می‌‌توان گفت که اثر پنی‌سیلین و پادزیست (آنتی بیوتیک) را به مقدر زیادی دارا است. اگر حس کردید که ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید چای دارچین را فراموش نکنید و حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است.

یکی از دانشمندان انگلیسی در کتابی که قرن نهم تالیف نمود ادعا کرد که دارچین معده را تمیز و آرام و قوی می‌‌کند. بنابراین اگر ناراحتی معده دارید حتما از دارچین استفاده کنید دارچین با این همه خواص طعم بسیار خوبی دارد. حتی اگر چای معمولی می‌‌نوشید آنرا با یک قطعه پوست دارچین بهم بزنید که طعم آنرا بهتر کند. بیدلیل نیست که در گذشته سلمانی‌ها که در حقیقت دکترهای طب قدیم بودند به مشتریهای خود چای دارچین می‌‌دادند

 
طبقه بندی: خواص دارچین، 
برچسب ها: خواص دارچین،  


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1388 توسط حسین راشدی


درباره وبلاگ
جستجو
آرشیو مطالب
موضوعات
نویسندگان
آخرین مطالب
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت